SEO-sõbralike postituse tegemine WordPressis | Õpetused algajale [2021]

Postitamine WordPressis on samalihtne nagu Facebookis. Tuleb ainult kirjutada tekstilõik valmis, panna pealkiri ja mõni pilt. Siiski on oluline meeles pidada mõningaid asju kui soovid, et sinu postitused jõuaksid ka lugejate või klientideni.

1. Loo lihtsasti mõistetav struktuur

Loetava ja SEO-sõbraliku postituse tegemiseks loo arusaadav struktuur. See tähendab:

 • Sissejuhatus ehk räägid, millest hakkad kirjutama
 • Sisu ehk peamine sõnum
 • Kokkuvõte, kus tood välja tähtsaima, millest kirjutasid

2. Kasuta lõike ja alapealkirju

Kõik kasutavad lõike, kuid alati mitte just kõige paremini. Ära alusta igat uut lauset uuelt realt ainult sellepärast, et see näeb lahe välja. Samas ürita jätta need võimalikult lühikeseks, et iga lõigul oleks üks idee või teema.

Alapealkirjad aitavad lugejal aru saada, millest antud tekst koosneb. Kui kasutad alapealkirju, on postitus paremini loetav ja arusaadavam külastajatele ning ka otsingumootoritele. Soovitav on kasutada alapealkirjades populaarseid märksõnu, mis on seotud antud teemaga.

3. Kasuta seotud märksõnu

Sünonüümide kasutamine teksti sees võib aidata kaasa sinu postituse parema nähtavuse tagamisele Googles. Soovitav on kasutada neid märksõnu, mida Googles enim otsitaske. Ühesõnaga, kui sinu postituse teemaks on näiteks väikeelamute ehitus, siis on soovitav kasutada ka teksti sees ja alapealkirjades sellega sarnanevaid märksõnu.

4. Kirjuta rohkem kui 300 sõna

Googlele meeldib, kui sinu postitus on mahukam kui 300 sõna. Samas ei tohi ka liiale minna, sest see jällegi ehmatab lugeja ära. Pea meeles ka sünonüümide kasutamist!

5. Kasuta tekstisiseseid linke

Kui oled kirjutanud juba sarnasest teemast, siis on soovitav viidata ka sellele oma tekstis. Samuti on soovitav ära linkida ka teksti sees sinu kodulehel olevad lehed, kuid siinkohal ei tohiks ka liiga hulluks sellega minna. Googlel aitab see paremini mõista sinu lehe struktuuri ning sisu.

6. Lisa regulaarselt uusi postitusi

Regulaarselt postituste lisamine näitab Googlele, et sinu leht on elus. See on tähtis, sest kui sinu leht pole aktiivne, siis Google teda nii palju esile ei too. Kindlasti ära postita lihtsalt postitamise pärast, vaid ikka jaga inimestega sisu, mida nad tahavad lugeda.

Kuidas postidada WordPressiga?

 1. Logi sisse oma kodulehe admini paneelile

  Seda saad teha tavaliselt aadressilt sinukoduleht.ee/wp-login.php.
  Kui see ei õnnestu, siis võta ühendust oma kodulehe halduriga või proovi vajutada alt “Parool kadunud?”. Kui e-posti aadress on teada, siis saab lihtsasti parooli ära lähtestada.
  Kui aga ei tea e-posti aadressi ega parooli, millega koduleht on ühendatud, siis võta ühendust DigiLõviga. Saame luua ftp serveri kaudu uue parooli ja kasutajanime, see võtab meie jaoks aega ainult 10-30 minutit.Kodulehe muutmine ja haldamine

 2. Vali vasakult menüüst “Postitused” ja “Lisa uus”

  Postituse tegemine

 3. Lisa pealkiri ning kirjuta sisu

  Postituse tegemine

 4. Lisa alapealkirju H2, H3, H4 jne (H2 – tähtsam pealkiri ja tekst, H3 – vähem tähtsam jne)

  Postituse tegemine

 5. Lisa tunnuspilt

  Selleks, et sinu postitus oleks koos pildiga nii veebilehel kui ka sotsiaalmeeidas jagades, tuleb lisada tunnuspilt. Seda saab teha paremalt menüüst.Postituse tegemine

 6. Avalda oma postitus

  Avaldamiseks vajuta nuppu “Avalda” või “Publish”.

Kui sinu veebilehel puudub blogi moodul või postitused ei jõua kuhugi, siis…

võid tellida blogi mooduli meilt. Küsi meilt hinnapakkumist ning leiame sulle parima lahenduse. Regulaarsete postituste tegemine aitab külastajatel sinu veebilehte kiiremini leida.

Allikas: Yoast SEO

Loe veel

Veebilehe kiiruse optimeerimine, SEO
Õpetused

Miks on veebilehe kiirus oluline?

Veebisaidi laadimiskiirus muutub aina enam üheks tahetumaks osaks veebisaitide omanike jaoks. Pärast Google eelmise aasta värskendust on laadimisaeg peamisi tegureid, kuidas püsida top positsioonil. Veebilehe

Soovid hinnapakkumist?

Kirjuta meile ja vastame 24 tunni jooksul. Anname alati väärt nõu.