Kodulehe haldamine WordPressi ja Elementoriga | Õpetused algajale [2021]

Kodulehe tegemine Wordpressi ja elementoriga
Wordpress on maailmas kõige populaarseim sisuhaldustarkvara. Kodulehe tegemine WordPressiga on kõige õigem otsus. Kodulehe muutmine on sel juhul väga lihtne ning info lisamine käib mõne minutiga.
Sisuhaldustarkvarade kasutamise populaarsus eestis. Allikas: BuiltWith.

Miks on kodulehe muutmine Elementoriga lihtne?

Elementor on üks populaarseim WordPressi page builder. Elementori teeb lihtsaks drag and drop tehnoloogia ehk kui vaja lehele midagi juurde lisada või kodulehte muuta, siis saab seda teha lohistades teksti- või pildikast vastavasse kohta. Samuti on lihtne muuta lehekülgede sisu ja vajadusel muuta / lisada pilte. Kuidas see siis käib?

Olemasoleva vahelehe muutmine

Kui soovid muuta mõnda tekstilõiku või lisada uut pilti oma kodulehele, siis selleks ei pea tingimata võtma ühendust mõne veebilehe arendajaga, vaid selliste lihtsamate muudatustega peaks hakkama saama iga kodulehe omanik. Kui sinu koduleht on üles ehitatud Elementoriga, siis on järgnev õpetus just sinule.

 1. Logi sisse oma kodulehe admini paneelile

  Seda saad teha tavaliselt aadressilt sinukoduleht.ee/wp-login.php.
  Kui see ei õnnestu, siis võta ühendust oma kodulehe halduriga või proovi vajutada alt “Parool kadunud?”. Kui e-posti aadress on teada, siis saab lihtsasti parooli ära lähtestada.
  Kui aga ei tea e-posti aadressi ega parooli, millega koduleht on ühendatud, siis võta ühendust DigiLõviga. Saame luua ftp serveri kaudu uue parooli ja kasutajanime ning see võtab meie jaoks aega ainult 10-30 minutit.

 2. Vali vasakult menüüst “Lehed” ja seejärel vastav vaheleht, mida soovid muuta

 3. Vajuta “Edit with Elementor”

 4. Teksti muutmine

  Teksti muutmiseks vajuta vastava lõigu peale. Seejärel ilmub vasakusse paneeli tekstiväli, kus saad teha muudatusi. Jälgi, et paremal ka tekst kodulehel muutub!

 5. Pildi muutmine

  Pildi muutmiseks vajuta vastava pildi peale. Seejärel ilmub see pilt vasakusse paneeli ja vajutage sinna peale. Valige ülevalt vasakult “Laadi failid üles”. Kui pilt on üles laetud vajuta alla paremale sinisele nupule “Insert media”.

 6. Salvesta muudatused

  Vajuta all vasakul olevat rohelist nupukest “Update”. Seejärel võid kontrollida, kas muudatused läksid üles (vajadusel refreshi leht).

Tehtud tööde lisamine

Tehtud tööde lisamine ja galerii piltide muutmine käib enamasti sama loogika järgi nagu vahelehe muutmine. Vastavalt ülesehitusest on see kohati erinev. Enamikel juhtudel saab pilte lisada samamoodi Elementori kaudu. Tuleb võtta ette tehtud tööde leht ning seda Elementori kaudu muutma hakata. Seejärel vajutadaes galerii mooduli peale ning vasakult lisades pilte juurde saabki muudatusi teha. Tekstide muutmisega on sama lugu.

Kui midagi nässu läheb, siis pole hullu, sest alati saab liigutuse tagasi võtta ja enne üleslaadimise nuppu vajutamist ei muutu lehel midagi. Tagasi võtmise nupu leiab Elementori vasakust menüüst.

Elementori history nupp

Kodulehe muutmine ei õnnestu?

Kui soovite teha keerukamaid muutatusi ning need ei tule välja, siis võta ühendust DigiLõviga. Samuti saab tellida meilt veebilehe igakuise haldamise teenuse. Sisaldab see igakuiste turvauuenduste tegemist ning tekstide/piltide lisamist kodulehele. Turvauuendused on olulised sinu kodulehele, sest WordPressi pluginad ja teemad uuenevad väga tihti ning häkkeritele on lihtsamini kättesaadavamad uuendamata kodulehed (allikas: WPCOPILOT). Sõltuvalt sinu veebilehe mahust hakkavad hooldusteenuste hinnad kahekümnest eurost kuus.

Loe veel

Veebilehe kiiruse optimeerimine, SEO
Õpetused

Miks on veebilehe kiirus oluline?

Veebisaidi laadimiskiirus muutub aina enam üheks tahetumaks osaks veebisaitide omanike jaoks. Pärast Google eelmise aasta värskendust on laadimisaeg peamisi tegureid, kuidas püsida top positsioonil. Veebilehe

Soovid hinnapakkumist?

Kirjuta meile ja vastame 24 tunni jooksul. Anname alati väärt nõu.